Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon lazer ışığın spesifik bir dalga boyu ve çarpma süresi ile kıl köklerinin bulunduğu hedef deri üzerinde en fazla, çevredeki deri üzerinde ise en az etki oluşturma prensibi ile çalışır. Lazer epilasyon hedef deri içerisinde kılın büyümesini sağlayan kıl köküne ve siyah madde melanin pigmentini yok eder.

 

Alex ies Lazer

Özel tasarlanmış ve en son teknoloji kullanılarak iki farklı epilasyon sistemini bir arada sunan epilasyon lazeridir.
3 boyutlu epilasyon yapabilen pulseli ışıma sistemi ve ekstra soğutmalı başlığı sayesinde minimuma indirilmiş yanma riski ve hissedilmeyecek kadar az acı hissi avantajı sağlar.

 

 

Red Shine Hybrid

Red Shine 3 farklı dalga boyunu tek bir cihazda kullanma avantajına sahiptir. Farklı ve geliştirilmiş teknolojiye sahip Red Shine Alexandrite dalga boyu 755nm Dıod dalga boyu 808nm Nd:YAG dalga boyu olan 1064nm dalga boylarını tek bir cihazda toplanmıştır. Ve tüm vücut tiplerine uygun bir lazer teknolojisidir.

 

 

İğneli Epilasyon

Epilasyon uygulamalarının bir çeşidi olan iğneli epilasyon kıl köklerinin bulunduğu kısımlara uygun boyut ve kalınlıkta iğneler batırılarak kıl köklerini yok etmeyi hedeflemektedir.

Diğer epilasyon türlerine göre daha kesin sonuç vermekte ve kıl kökleri yakılarak yok edildiğinden tekrar aynı noktada kıl oluşumu meydana gelmemektedir. Ancak çok uzun seanslar gerektirir ve bu sebeple yüksek maliyetler oluşturur. Geniş alanlarda uygulanması pratik değildir.

Günümüzde lazer epilasyon cihazları tarafından yok edilemeyen kıllar için tercih edilen ya da az sayıda kalınlaşmış kılı olanlar için kullanılan epilasyon yöntemidir.